صفحه اول گوگل در کمترین زمان : آرزوی بزرگ شما چیست؟ می خواهید بدانید چگونه در صفحه اول گوگل باشید؟ می خواهید بدانید چگونه لینک اول گوگل شوید؟ هزینه فتح صفحه اول گوگل چقدر است؟ یا بهتر است بگوییم باید چه هزینه هایی را برای بودن در نتیجه های صفحه اول گوگل پرداخت کنیم؟!

این یک آرزوی بزرگ و هیجان انگیز است و به اندازه ی بزرگی که دارد چالش هایی هم دارد که شما باید این چالش ها را طی کنید.

من همیشه دوست داشتم بدانم چکار می توانم کنم تا سایتم با کلمات کلیدی مورد نظرم در صفحه اول گوگل قرار بگیرد و سایت های دیگر هیچ وقت نتوانند جایگاهم را از من بگیرند!

با وب نوش همراه باشید تا شما را به جواب این سوال برسانیم که چطور در لینک اول گوگل باشم؟!

حدودا ۷۵ درصد از افراد موقعی که در گوگل به دنبال مطلبی هستند و جستجو می کنند صفحه را به پایین اسکرول نمی کنند. این موضوع نشان می دهد که نه تنها قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل اهمیت زیادی دارد، بلکه سایت شما باید با استفاده از اصول صحیح سئو بتواند جزو ۳ نتیجه اول گوگل باشد.

10 تکنیک برای قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل :

تکنیک اول- عنوان (meta tag title) :

تگ Title یا تگ عنوان وظیفه معرفی موضوع محتوا به کاربر و به گوگل را برعهده دارد و این قسمت مهم ترین بخشی است که در صفحه نتایج جستجوی گوگل از سایت شما نمایش داده می شود.

تگ تایتل می تواند به میزان زیادی بر روی تصمیم گیری کاربران تاثیر دارد، چرا که کاربر با دیدن آن می تواند بر روی سایت شما کلیک کند و یا بیخیال آن بشود!

دقیقا همین موضوع، تاثیر تگ تایتل را در آوردن سایت به صفحه اول گوگل نشان می دهد.

احتمالا می دانید که نرخ کلیک یا CTR یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی وب سایت ها در گوگل می باشد.

شما با نوشتن یک عنوان جذاب می توانید کلیک های بیشتری را به سایت خود روانه کنید و این کلیک های بیشتر، رتبه سایت شما را در گوگل افزایش خواهند داد و در ادامه، رتبه بهتر منجر به کلیک بیشتر می شود و این چرخه به صورت مثبت ادامه خواهد داشت!

نکات زیادی برای نوشتن یک عنوان جذاب وجود دارد که اگر بخواهم به طور خلاصه بگویم، موارد زیر از مهم ترین ها هستند :

  1. استفاده از اعداد (خصوصا اعداد فرد! طبق یک تحقیق، اعداد فرد تا حد کمی از اعداد زوج بهتر عمل می کند!)
  2. استفاده از کلمات کلیک خور مانند ؛ رایگان، دانلود، همین الان، آپدیت و …
  3. اندازه مناسب یعنی در حدود ۳۰ تا ۶۵ کاراکتر (توجه کنید که معمولا اگر تگ عننوان شما بیشتر از این مقدار باشد، ممکن است در نتایج جستجو به صورت ناقص نمایش داده شود که وجهه خوبی ندارد و احتمالا نرخ کلیک شما را کاهش می دهد. به عکس زیر توجه کنیدصفحه اول گوگل

توجه کنید که تگ تایتل باید برای هر صفحه از سایت شما یکتا باشد. برای تعیین این موضوع که آیا این مورد رعایت شده است یا نه، می توانید در پنل سرچ کنسول گوگل خود، در منوی Search Appearance، گزینه HTML Improvement را انتخاب کنید و تمامی مشکلاتی که در این رابطه وجود دارد را مشاهده و سریعا آن ها را برطرف کنید.

اگر CMS سایت شما وردپرس می باشد، احتمالا افزونه Yoast SEO را نصب کرده اید. ویرایش تگ عنوان به کمک این افزونه به آسانی امکان پذیر است.

اما متاسفانه اگر سایت وردپرسی ندارید، باید دست به دامان برنامه نویسان خود بشوید تا تگ ها را برایتان ویرایش کنند.

البته این را هم بدانید که اگر شما تگ تایتلی برای صفحه خود انتخاب نکنید، گوگل بصورت خودکار قسمتی از متن صفحه را برای شما انتخاب می کند. توصیه وبنوش به شما این است که نگذارید گوگل کاری بکند، خودتان دست به کار شوید!

تکنیک دوم – توضیحات متا (meta description tag) :

تگ Description یا توضیحات متا دومین بخشی است که نگاه مخاطب را به خود جلب می کند. در این بخش نیز به شما فرصت بیشتری داده می شود تا توضیحاتی کلی در رابطه با محتوای خود به کاربر و گوگل ارائه بدهید.

این قسمت نیز همانند تگ تایتل در صورتی که توسط شما تعیین نشود، به صورت خودکار توسط گوگل از میان محتوای موجود در صفحه انتخاب می شود که قطعا روش مناسبی نیست! (البته توجه کنید که نوشته های این قسمت لزوما نباید در محتوای صفحه باشد و فقط در سورس صفحه موجود است.)

تگ دیسکریپشن نیز با محدودیت کاراکتری روبروست و بهتر است تعداد کاراکترهای آن در بازه ۷۰-۱۶۰ باشد.

این تگ نیز همانند تگ تایتل (اما به میزان کمتر) می تواند سبب افزایش نرخ کلیک لینک سایت شما و در نتیجه رفتن به صفحه اول نتایج گوگل بشود.

یکی از بهترین راهکارها برای اینکه بتوانید به کمک تگ توضیحات نرخ کلیک خود را افزایش بدهید این است که از جملات دعوت به اقدام استفاده کنید، مانند ؛ همین الان کلیک کنید، برای دانلود رایگان کلیک کنید و …

  • توجه کنید که تگ توضیحات متا باید برای هر صفحه از سایت شما یکتا باشد. برای تعیین این موضوع که آیا این مورد رعایت شده است یا نه، می توانید در پنل سرچ کنسول گوگل خود، در منوی Search Appearance، گزینه HTML Improvement را انتخاب کنید و تمامی مشکلاتی که در این رابطه وجود دارد را مشاهده و سریعا آن ها را برطرف کنید.

 

 

امتیاز کل
برای ثبت امتیاز کلیک کنید
[مجموع: 1 درصد: 5]