آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام : گرفتن تیک آبی در اینستاگرام مرحله های مشخصی دارد و لازم است که پروفایل شما ویژگی‌ های خاصی داشته باشد تا بتوانید صاحب این تیک کوچک معروف شوید. حتما شما هم متوجه یک تیک آبی کوچک که در کنار تصویر پروفایل برخی سلبریتی‌ ها ، هنرمندان و افراد معروف است شده ‌اید.

داشتن این تیک آبی به چه معناست؟ چه می ‌شود که بعضی از پروفایل‌ ها در اینستاگرام از این تیک ‌ها دارند؟ چگونه می ‌توان صاحب این تیک آبی شد؟ در این مقاله وب نوش به این سوالات پاسخ می‌ دهد.

تیک آبی اینستاگرام به چه معناست؟

زمانی که این تیک را کنار تصویر پروفایل برخی افراد معروف می ‌بینید دیگر می‌ توانید مطمئن باشید که این پروفایل مال شخص خودش است.

از آنجایی که برای هر شخصیت معروفی در اینستاگرام پروفایل و صفحه می ‌سازند و از قول او حرف‌ زده و عکس‌ می‌ گذارند (به اصطلاح فن پیج)، شناخت اشخاص واقعی به سختی صورت می ‌پذیرد. این تیک آبی را کارشناسان اینستاگرام پس از اینکه خود صاحب پروفایل یک سری مدارک ارائه دهد (مدارکی که ثابت می ‌کند او همان شخصیت حقیق است) به پروفایل شخص اضافه می ‌کنند. البته اگر این پروفایل تمام شرایطی که آن کارشناسان انتظار دارند را داشته باشد.

گرفتن تیک آبی اینستاگرام

آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام :

گرفتن این تیک آبی تا مدتی قبل ، فقط برای افراد معروف و سلبریتی ‌ها (که صحفه‌ هایی پربازدید و پرفالوور داشتند) امکان‌ پذیر بود. اما پس از آپدیت جدید اینستاگرام، گرفتن تیک آبی در اینستاگرام برای همه امکان پذیر شده است.

برای این کار ابتدا باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. اینستاگرام ‌تان را آپدیت کنید
  2. به صفحه خودتان بروید
  3. بر روی تنظیمات یا setting بزنید
  4. در تنظیمات به دنبال گزینه Request Verification بگردید و بر روی آن کلیک کنید
  5. اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. در بخش اول اسم کاربری ‌تان یا صفحه ‌تان را بنویسید، سپس اسم و فامیل کامل ‌تان را در بخش Full name بنویسید.

آموزش تیک آبی اینستاگرام

 

بعد به گزینه Please attach a photo of your Id می ‌رسیم. در این بخش شما باید مدارک تایید شده توسط دولت مانند گواهی ‌نامه رانندگی ، پاسپورت یا بقیه کارت‌ های شناسایی را ارسال کنید. ولی اگر هیچ یک از این‌ ها در دسترس ‌تان نبود از مدارک رسمی همانند قبض آب و برق ، مدارک مالیاتی یا اساسنامه شرکت هم می ‌توانید استفاده کنید.

بعد از ارسال مدارک، گزینه Send را بزنید و منتظر بمانید تا مدارک‌ تان توسط کارشناسان اینستاگرام بررسی شوند. اینستاگرام تعهد کرده که اطلاعات شخصی شما و مدارک ‌تان را در اختیار هیچ‌ کس قرار نمی ‌دهد.

عوامل موثر در گرفتن تیک آبی اینستاگرام :

با وجود اینکه بسیاری از افراد ممکن است برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام اقدام کنند اما فقط عده کمی صاحب آن می ‌شوند. دلیلش هم وجود یک سری عوامل موثر از نظر کارشناسان اینستاگرام است.

اینستاگرام گفته که اکانت‌ ها را از لحاظ اعتبار (authenticity)، منحصر به فردی (uniqueness)، کامل بودن (completeness) و قابل توجه بودن (notability) بررسی می ‌کند. منظور از «اعتبار» این است که اکانت به یک شخص حقیقی، کسب و کار یا نهاد اشاره داشته باشد.

منحصر به فردی به معنای آن است که برای هر کسب و کار یا فرد، یک اکانت رسمی واحد وجود داشته باشد. به غیر از موارد خاص مثل اکانت ‌هایی مشترک با چند زبان مختلف که در این صورت اینستاگرام در سیاست‌ هایش تجدید نظر خواهد کرد. ولی برای اینکه اینستاگرام مطمئن شود که اکانت «کامل» است در مرحله اول کاربر باید یک سری کار‌ها برای صفحه‌ اش انجام دهد:

اول از همه باید صفحه ‌تان عمومی (Public) باشد نه خصوصی   (Private)

دوم آن که صفحه ‌تان باید دارای یک هویت واقعی باشد. یعنی اگر برای خودتان صفحه ساخته اید از اسم و فامیل‌ تان برای اسم صفحه استفاده کرده باشید و عکس واقعی خودتان را برای پروفایلش انتخاب کرده باشید، اگر هم برای برند‌تان صفحه زدید بهتر است واقعا مالک آن برند باشید.

سوم اینکه در بخش بیو (Bio) باید بیوگرافی مناسبی از خودتان نوشته باشید. در این قسمت اصلا نباید لینک قرار دهید

چهارم : حداقل یک پست مرتبط با خودتان یا چیزی که ثابت کند صاحب صفحه خودتان هستید باید در صفحه ‌تان موجود باشد

پنجم : صفحه‌ تان باید محبوب باشد. یعنی مورد توجه افراد زیادی باشد

در نهایت به مرحله آخر یعنی «قابل توجه بودن» می ‌رسیم که سخت‌ گیرانه‌ ترین قسمت است. در واقع اینستاگرام اکانت‌ هایی را قابل توجه می ‌داند که معروف بوده یا توسط افراد زیادی اسم ‌شان جستجو شده باشد پس فقط با فرستادن درخواست دلتان را خوش نکنید که موفق به گرفتن تیک آبی اینستاگرام شده ‌اید. معلوم نیست چقدر طول میکشد ولی مدتی باید صبر کنید تا شرایط‌تان کامل بررسی شود.

تیک آبی اینستاگرام

اکنون مراحل گرفتن تیک آبی در اینستاگرام کاملا مشخص شده و تقریبا همه می‌دانند که چطور و چگونه انجام شده و در این مورد چه ملاک ‌هایی برای کارشناسان اینستاگرام مهم است اما همین عوامل نشان می ‌دهند که هنوز گرفتن این تیک کوچک سخت است و البته همین سختی آن را قابل اعتماد کرده و کاربران می ‌توانند با دیدن این نشانه به صاحب صفحه اعتماد کنند.

امتیاز کل
برای ثبت امتیاز کلیک کنید
[مجموع: 2 درصد: 5]